Naše společnost učí děti z dětských domovů vařit

Bohužel ne všechny děti mají na startu svého života stejné podmínky. Pro nás v Podravce je pomoc znevýhodněným dětem velké téma. Umění vařit je totiž důležitá dovednost a každý mladý člověk by měl nějaký ten čas v kuchyni strávit. A právě tady se do věci vložila Podravka, zajistila kuchyň, skvělé kuchaře – učitele a dodala suroviny potřebné k vytvoření jednoduchých pokrmů.

První vaření s Podravkou proběhlo na jaře roku 2022. Zúčastnilo se jej 8 dětí ve věku od 6 do 15 let z vybraného dětského domova.
Děti se naučily s pomocí výrobků Podravky připravit jednoduchá jídla. Například šneky z listového těsta potřené Ajvarem Podravka a dochucené Podravkou Natur zvládla sama i 8letá Libuška. Celý den se nesl v přátelském duchu a všechny náramně bavil.

V srpnu 2022 Podravka uspořádala druhé kolo vařícího dne. Další skupina znevýhodněných dětí, tentokrát z Mladé Boleslavi, tak dostala příležitost obléknout zástěru a stát se na jeden den šéfkuchařem. Ajvarová pomazánka se sušenými rajčaty Podravka chutnala úplně všem a jsme si jistí, že se stane pravidelnou pochoutkou všech zúčastněných. 

Naše práce zde ale nekončí. Dál budeme zvát děti do kuchyně, dávat jim možnost objevovat kouzlo vaření a těšit se z jejich upřímného nadšení z voňavých výsledků. Věříme totiž, že díky naší dlouholeté zkušenosti v kuchyni a našim produktům, které dělají přípravu pokrmů jednodušší, dokážeme motivovat k vaření všechny děti. 

Velké poděkování patří i Vám, našim zákazníkům. Jen díky tomu, že kupujete výrobky Podravka, můžeme my pomáhat tam, kde to má smysl.